Marketing pre mestá, regióny

Prečo vlastne marketing pre mestá a regióny?  

Marketing miest sa začal v teórii rozvíjať najmä v Holandsku od 80. rokov minulého storočia.

V praxi nie je doteraz jednotne platná definícia pojmu.

Aká je situácia aktuálne na Slovensku?  

Marketingové aktivity sa síce v našich mestách i regiónoch vykonávajú,  ale veľmi často chaoticky, nekoncepčne a marketing tam znamená „mať hovorcu“.  Napr. v Nemecku zapájajú Mestá do týchto aktivít externých poradcov, profesionálov s potrebným know-how, sú nezaťažení politickými záujmami a internými stereotypmi pracovníkov úradov.

Realizujeme poradenstvo, konzultácie a tvorbu konceptov marketingovej komunikácie pre mestá, obce, regióny.

Marketing miest, regiónu je nevyhnutný predpoklad pre rast a prosperitu. Konkurencia zo sveta biznisu je už aj medzi mestami, prebieha predsa boj o financie, záujem investorov, boj o nových obyvateľov, mladé rodiny …   My vám ukážeme ako nebojovať, ale robiť veci tak, že vaše mesto bude zaujímavé pre všetky cieľové skupiny, ľudia tam budú chcieť žiť a budú cítiť hrdosť na miesto, kde žijú!  Nie je to ani zložité, ani drahé – alebo si myslíte, že Mesto má stále len budovať nové chodníky a vydávať nič nehovoriace výročné správy? Vieme to lepšie!

Kontaktujte nás:  0903529919,  info@marketingmix.sk

Pozrite si príklady zo Slovenska – ako to je a ako by to nemalo vyzerať:

„V súkromnom sektore funguje korporátna identita, súhrn pravidiel, ako sa prezentovať, čo zahŕňa  napríklad aj logo, farby, hlavičkový papier, ale tiež slogan, motto a ďalšie jednotné prvky, ktoré danú firmu charakterizujú a majú svoj význam. Na ne potom nadväzuje aj stratégia ako postup práce, ktorá sa nerobí do šuplíka, ale na to aby fungovala a podľa nej sa postupovalo.  Ako chceme mesto prezentovať? Ako Mesto snov? Alebo niekde som zachytil ako symbol – veveričku?“

zdroj: http://www.pnky.sk/rozhovory/viac-navstevnikov-spolocny-cieleny-marketing-a-vydrzat-hovori-odbornik/

 

Marketing regiónov – to je aj destinačný marketing a prezentácia mesta,  obce či kraja pre návštevníkov a turistov. Ako by to nemalo vyzerať sa môžete dočítať v tomto článku.

 

Regionálny marketing je určený aj pre špeciálne združenia MASky – miestne akčné skupiny, kde spolupracujeme s organizáciou VOKA – Vidiecka organizácia pre komunitné aktivity.

Ponúkame:  marketingové poradenstvo a konzultácie, prednášky pre regionálne združenia, obce, vidiecke organizácie a komunity, školenia a semináre pre zlepšenie propagácie územia, regiónu a mobilizáciu vidieckych komunít.

                                                                                          

Realizované napríklad:

Školenie pre členov MAS Zlatá cesta. Marketing služieb so zameraním na vidiecke oblasti.

    

Interaktívny seminár pre MAS Dolná Nitra, marec 2015.

 

Sociálne siete

Linkedin profil

Skype profil

Napíšte mi

Partneri

Spolupracujeme s viacerými partnermi, jednotlivcami a firmami, ktorých prácu máme dlhodobo overenú. Vytvárame spoločne sieť dodávateľov rôznych služieb v oblasti marketing, obchod, koučing, vzdelávanie a školenia, internetový marketing, sociálne siete a ďalšie. Môžeme sa tak špecializovať každý na svoju oblasť práce a pritom efektívne ponúknuť firmám komplexné služby za ústretové ceny.

Pozrite si našu sieť partnerov a zistite viac v časti Referencie.

Referencie

Zlatica M. Stubbs, senior kouč, tréner a konzultant
Silvia podporuje naše združenie žilinských koučov ZAKO pri rozvoji našej marketingovej stratégie, aby sme sa posúvali dopredu. Je naozaj profesionálna, dôveryhodná a spoľahlivá, jej prístup je podporujúci a priateľský, pričom je veľmi trpezlivá. Obdivujem jej nasadenie pre podporu žien podnikateliek v Žilinskom regióne, pre ktoré organizuje pravidelné a inšpirujúce stretnutia a efektívne ich informuje cez newsletter.

Ing. Ilona Valíčková, riaditeľka TV Products, s.r.o.
So Silviou Milovou sme spolupracovali na viacerých marketingových prieskumoch a vždy sme boli spokojní celkovo, so spoluprácou – ktorú môžem odporučiť aj iným firmám.

.ďalšie referencie.

O nás
Vitajte vo svete marketingu, biznisu, vzdelávania a školení, poradenstva. Volám sa Silvia Milová a som autorka projektu Marketing-Mix.sk.  Žijem a pracujem v Žiline, už viac ako 15 rokov sa venujem marketingu, manažmentu, prieskumom trhu.

Som profesionálna lektorka a robím školenia a workshopy v oblasti marketing, biznis a podnikanie, ženy v podnikaní. Som marketing konzultant a poskytujem poradenstvo pre firmy, podnikateľov. Profesionálne sa venujem aj prieskumom trhu a zákazníkov.. Spolupracujem s viacerými profesionálmi na rôznych projektoch…viac o mne.