Novinky

Napíšte svoj email a budete dostávať informácie zo sveta marketingu a naše novinky.

Vizuálna komunikácia prevádzok v praxi

Urobte si so mnou krátku prechádzku mestom a pozrite sa na niektoré (náhodne vybrané) predajne, obchody a iné kamenné prevádzky.

Možno si to niektorí majitelia neuvedomujú, ale KOMUNIKUJÚ VŠETKÝM, čo je oku viditeľné, nosu cítiteľné, uchu počuteľné…

Príklad č. 1:

Ako na vás pôsobia reklamné tabule a nápisy na tejto fasáde?IMG_20160502_133544

Ak ste si povedali „nejaké pelé-melé“, nie ste ďaleko od pravdy. V tejto budove sídli viac firiem a prevádzok, od čerstvej hydiny až po kozmetiku, pod tým všetkým tyrkysová farba budovy. Postup bol asi takýto: každá firma si dala vyrobiť reklamnú tabuľu a jednoducho si ju zavesili na fasádu. Zjavne žiadna koordinácia a snaha o dohodu, ktorá by pomohla – naopak je vidno nesystémový prístup a výsledok nepomáha nikomu, práve naopak.

Príklad č.2:

Ako na vás pôsobí nápis na druhej fasáde?

IMG_20160512_120542

Vyskúšaj si bicykel zdarma!   Jasné, jednoduché, z diaľky viditeľné. Jeden nápis na fasáde, nerušený inými reklamnými tabuľami, ani ďalšími nápismi. S použitím akčného slovesa „vyskúšaj si“ – výzva k akcii.  Vyskúšaj si – čo?  bicykel.  Vyskúšaj si  – ako?  zdarma.   V jednej krátkej vete máme výzvu k akcii, jasný odkaz a informáciu, že je to zdarma.  Nad nápisom je názov firmy, kde je slovo „šport“ (TopSki šport), čo v spojení so slovom bicykel jasne evokuje, že ide o prevádzku ponúkajúcu športové potreby. Výborné!

Príklad č.3:

Interiér slovenskej školy v Poprade – ako to na vás pôsobí?

skola-navig skola-navigacia

Na tejto škole sa rozhodli, že zmenia sterilné a studené interiéry, ktoré deťom pripomínajú skôr nemocnice alebo väzenie. Vsadili na farby, teplé tóny a mäkké materiály, jednotné navigačné prvky po celej škole. Všimnite si navigačné a vizuálne prvky: farebné kruhy na podlahe sa nachádzajú na podlahe, papierové kvety sú na stenách (aj iných priestorov a tried)… Za pomoci detí, rodičov aj učiteľov vytvorili vizuálne úplne iné prostredie, ktoré nestálo tísíce eur – ale na začiatku to chcelo trochu premýšľať, vytvoriť koncept a systém. Výsledok je výborný!

 

Chcete sa dozvedieť, ako komunikujete vy s okolím a zákazníkmi?   Dohodnite si vizuálny audit a hlavné odporúčania pre zmenu. 

Chcete zlepšiť svoju vizuálnu komunikáciu?  Dohodnite si konzultáciu na tel:    0903529919    info@marketingmix.sk

Sociálne siete

Linkedin profil

Skype profil

Napíšte mi

Partneri

Spolupracujeme s viacerými partnermi, jednotlivcami a firmami, ktorých prácu máme dlhodobo overenú. Vytvárame spoločne sieť dodávateľov rôznych služieb v oblasti marketing, obchod, koučing, vzdelávanie a školenia, internetový marketing, sociálne siete a ďalšie. Môžeme sa tak špecializovať každý na svoju oblasť práce a pritom efektívne ponúknuť firmám komplexné služby za ústretové ceny.

Pozrite si našu sieť partnerov a zistite viac v časti Referencie.

Referencie

Zlatica M. Stubbs, senior kouč, tréner a konzultant
Silvia podporuje naše združenie žilinských koučov ZAKO pri rozvoji našej marketingovej stratégie, aby sme sa posúvali dopredu. Je naozaj profesionálna, dôveryhodná a spoľahlivá, jej prístup je podporujúci a priateľský, pričom je veľmi trpezlivá. Obdivujem jej nasadenie pre podporu žien podnikateliek v Žilinskom regióne, pre ktoré organizuje pravidelné a inšpirujúce stretnutia a efektívne ich informuje cez newsletter.

Ing. Ilona Valíčková, riaditeľka TV Products, s.r.o.
So Silviou Milovou sme spolupracovali na viacerých marketingových prieskumoch a vždy sme boli spokojní celkovo, so spoluprácou – ktorú môžem odporučiť aj iným firmám.

.ďalšie referencie.

O nás
Vitajte vo svete marketingu, biznisu, vzdelávania a školení, poradenstva. Volám sa Silvia Milová a som autorka projektu Marketing-Mix.sk.  Žijem a pracujem v Žiline, už viac ako 15 rokov sa venujem marketingu, manažmentu, prieskumom trhu.

Som profesionálna lektorka a robím školenia a workshopy v oblasti marketing, biznis a podnikanie, ženy v podnikaní. Som marketing konzultant a poskytujem poradenstvo pre firmy, podnikateľov. Profesionálne sa venujem aj prieskumom trhu a zákazníkov.. Spolupracujem s viacerými profesionálmi na rôznych projektoch…viac o mne.