Novinky

Napíšte svoj email a budete dostávať informácie zo sveta marketingu a naše novinky.

Marketingové potulky po Slovensku

Marketing náš každodenný …alebo ako to stále nevieme…alebo prečo turisti neprichádzajú?

Slovensko – malá veľká krajina.  Krásne to znie a možno by stačilo málo, aby sa to aj v praxi naplnilo.

Po pracovno-súkromných potulkách Slovenskom fotím, ale nie selfie.
Pre niekoho nudnejšie, pre mňa o to zaujímavejšie, rada fotím pozitívne i negatívne príklady z praxe na moje profesné témy: marketing, podnikanie, zákazníci, reklama a iné.

Prednedávnom som sa vracala zo školenia v Rimavskej Sobote a cestou bola Detva. Vidím tabuľu Detvianska kalvária a Detvianske kríže cca 2 km, je krásne teplo a tak zvedavo odbočím. Navigácia pre turistov ešte ako tak, po krátkej chvíli auto stúpa do kopčeka a už vidím cintorín, malé parkovisko pred ním – zastavujem.

Ako by Detva obrov nemala! —

Mať zrodila v poli syna,
trávovú plachtu porozvíjala,
z buka na buk ju pripína;
prvý raz oči šuhaj roztvorí,
čo vidí? — výsosť Poľany hory
a opachy nezvratných skál;
a spustí zraky prvé v doliny,
čo vidí? — hory zázračnej stíny
a prekrásnu slovenskú diaľ.

Úžasný Detvan Andreja Sládkoviča, krásna príroda Detvy, Poľany navôkol, výhľad ako z pohľadnice …

Ale beda: Vystúpim z auta a čo vidím?

Odpadky, preplnené kontajnery s rozhádzaným odpadom vítajú turistov a návštevníkov.
Aký to úžasný obraz malej veľkej krajiny!?

Moje marketingové i slovenské oko horko zaplakalo, možno som moc náročná a marketingovo “postihnutá”…alebo nie?!

Kto na to myslí, keď propaguje pamiatky, atrakcie lákajúc turistov a návštevníkov? To, že pri vchode nenájde turista žiadnu info tabuľu, žiadne suveníry, čo by si chcel kúpiť, toalety, občerstvenie – to by sa cudzinec možno čudoval, ale že nájdete horu odpadkov je už priveľa, priatelia. Najsmutnejšie na tom je, že toto vôbec nie je ojedinelý úkaz na Slovensku. Veľká hanba a veľká škoda…

Obce a mestá, obyvatelia, zobuďme sa (hromy divo bijú a Slovensko sa ešte neprebralo). Plačeme, bedákame, že máme málo hostí, zákazníkov, turistov – skúsme si najskôr upratať a vyčistiť svoju krajinu…

Detvianske kríže sú svetový unikát uznaný svetovou radou UNESCO – o to viac by nám, Detve malo záležať na ich prezentovaní.

 

Detvianske kríže sú svetový unikát – čítať viac.

Sociálne siete

Linkedin profil

Skype profil

Napíšte mi

Partneri

Spolupracujeme s viacerými partnermi, jednotlivcami a firmami, ktorých prácu máme dlhodobo overenú. Vytvárame spoločne sieť dodávateľov rôznych služieb v oblasti marketing, obchod, koučing, vzdelávanie a školenia, internetový marketing, sociálne siete a ďalšie. Môžeme sa tak špecializovať každý na svoju oblasť práce a pritom efektívne ponúknuť firmám komplexné služby za ústretové ceny.

Pozrite si našu sieť partnerov a zistite viac v časti Referencie.

Referencie

Zlatica M. Stubbs, senior kouč, tréner a konzultant
Silvia podporuje naše združenie žilinských koučov ZAKO pri rozvoji našej marketingovej stratégie, aby sme sa posúvali dopredu. Je naozaj profesionálna, dôveryhodná a spoľahlivá, jej prístup je podporujúci a priateľský, pričom je veľmi trpezlivá. Obdivujem jej nasadenie pre podporu žien podnikateliek v Žilinskom regióne, pre ktoré organizuje pravidelné a inšpirujúce stretnutia a efektívne ich informuje cez newsletter.

Ing. Ilona Valíčková, riaditeľka TV Products, s.r.o.
So Silviou Milovou sme spolupracovali na viacerých marketingových prieskumoch a vždy sme boli spokojní celkovo, so spoluprácou – ktorú môžem odporučiť aj iným firmám.

.ďalšie referencie.

O nás
Vitajte vo svete marketingu, biznisu, vzdelávania a školení, poradenstva. Volám sa Silvia Milová a som autorka projektu Marketing-Mix.sk.  Žijem a pracujem v Žiline, už viac ako 15 rokov sa venujem marketingu, manažmentu, prieskumom trhu.

Som profesionálna lektorka a robím školenia a workshopy v oblasti marketing, biznis a podnikanie, ženy v podnikaní. Som marketing konzultant a poskytujem poradenstvo pre firmy, podnikateľov. Profesionálne sa venujem aj prieskumom trhu a zákazníkov.. Spolupracujem s viacerými profesionálmi na rôznych projektoch…viac o mne.